Home > Proje Risk Yönetimi > Krizde Şirketinizi Geliştirin

Krizde Şirketinizi Geliştirin

Kriz döneminde, kurum içindeki süreçlerin yeniden tanımlanması, belirsiz yetki ve sorumlulukların netleştirilmesi, bilgi – ürün akışının yeniden gözden geçirilmesi gibi iyileştirici projeler hayata geçirilmelidir.

Krizler özellikle donanım altyapısının iyileştirilmesi için yeni fırsatlar sunar. Otomobil ve araçların yenilenmesi, eski teknolojili donanımın  yenilenmesi krizden faydalanmanın bir diğer yoludur. Bu çerçevede Donanım Altyapısı Geliştirme Projesi başlatılabilir.

İşlerin yoğun olduğu dönemde bir türlü hayata geçirmeye fırsat bulamadığınız Bilgi İşlem Projeleri hayata geçirilebilir. Yazılım paket fiyatlarında önemli avantajlar sağlayabilirsiniz. İşlerin azlığından dolayı bu yeni yazılımlara geçiş kolay olacaktır. Yoğun iş dönemlerinde kullanıcılardan hem mevcut işlerini yapmaları, hem de yeni yazılımı öğrenmeleri beklenir. Bu yüzden pek çok proje başarısız olur. Krizi fırsata çevirmek için Bilgi İşlem Projeleri önemlidir.

Mevcut insan kaynağı farklı alanlarda eğitilerek, yetenek ve bilgi birikiminin artırılması sağlanabilir. Böylece personel kalitesinin artırılması mümkün olacaktır.

Görüldüğü gibi kriz döneminde şirketlerimizin yapabileceği pek çok proje vardır. İnsana yapılan yatırım çalışanlar için de motivasyon ve şirkete bağlılık yaratacaktır. Uzun vadede hem çalışanlar, hem de kurumlar krizden fayda sağlamış olur.

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: