Reklamlar
Başlangıç > Proje Yönetimi > PMI Türkiye’de Kasım Ayı Önemli

PMI Türkiye’de Kasım Ayı Önemli


29 Eylül 2009 akşamı IBM’in Levent’deki binasında PMI Türkiye’nin bir etkinliği vardı. Bu etkinliği ben de msproject@yahoogroups.com üzerinden duyurmuştum. Akşam 18:30-21:00 arasında yapılan etkinlikte Işık Üniversitesinden Gamze Hanım ile Avea’dan Doğan Razon Bey’in sunumlarını dinledik.

100’e yakın katılımcınn olduğu orgaznizasyonun resimlerini temin edebilrsem, web sayfamda da paylaşacağım.

Konuşmaların başında PMI Türkiye Başkanı Gülay Özkan Hanım, önemli bir açıklamada bulundu. Kasım ayı’nda yönetim kurulu ve başkanlık seçimleri olduğunu söyledi. Yönetim kuruluna seçilmek için gerekli şartları paylaşacağından bahsetti. Ben, konuyla ilgili olanlar için Gülay Hanım’ın e-mail adresini vermek istiyorum. president@pmi-tr.org .

Şartları öğrenmek ve PMI-TR’de bilfiil görev almak, Proje Yönetimi’nin ülkemizde gelişmesi için güzel bir fırsat. Bu yüzden konuyla ilgili olabilecekleri PMI Türkiye’de görev almaya çağırıyorum.

Merak edenler için de söylemek istediğim bir şey var; PMI -TR’de REP statüsünde olan kişiler (yani eğitim ve danışmanlık işiyle uğraşanlar) ve bu statüdeki kuruluşlarda çalışanlar, yönetim kurulunda görev alamıyor. Bu da PMI-TR’nin bütün eğitim ve danışmanlık firmalarına aynı mesafede durmasını sağlıyor. Umarız, bundan sonraki yönetimler de aynı stratejiyi devam ettirirler. PMI-TR’nin bu hassasiyeti şu anki İstanbul Proje Yönetimi Derneği yönetimi için de geçerli. Son bir sendir, Sayın Nejat Murat Erkan Bey tarafından başkanlığı yapılan derneğin şeffaf ve tarafsız yönetim anlayışı en çok beni ve kurumumu sevindirmiştir.

Son olarak benim şahsi görüşüm; İstanbul Proje Yönetim Derneği ile PMI Türkiye’nin en kısa zamanda tek bir çatı altında birleşmesi ve bütün sektör temsilcilerini birleştiren bir yapıya kavuşmasıdır. Böyle bir yapılanmayı verdiğimiz eğitimlerde dile getirip, daha geniş kitlelere duyurmak için biz, İstanbul Kurumsal Gelişim olarak elimizden geleni yapmaktan mutluluk duyarız.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: